Kontrol Dünyası / Haziran - Temmuz 2016 Röportajı
ATİLLA KİRSAN SFR SU TEKNOLOJİLERİ A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ
  • Öncelikle, kurumunuz,sunduğunuz çözümler veürünleriniz hakkında kısaca bilgi ala-bilir miyiz?
SFR Su Teknolojileri A.Ş. yurt dışında uzun yıllardır faaliyet gösteren, makine imalatı ve komple tesis kurulumunun yanı sıra endüstriyel, ticari ve sportif amaçlı plastik ürünler ve yer altı plastik su depoları sektöründe Avrupa’nın lider şirketlerden olan iki yabancı firmanın güç birliği ile 2010 yılında Bursa’da kuruldu. Uzmanlık alanı; yer altı içme, kullanma ve atık su  depolama, yağmur suyu toplama ve küçük veya büyük arıtma tesisleri projelendirme ve kurulumunu gerçekleştirmek. Şirketimizin %75 hissesi Lüksemburg menşeli lojistik ve yatırım  şirketi olan İncovest, %25 hissesi ise Alman menşeli Plastik ve Makine üreticisi Rikutec şirketlerine ait. SFR olarak, yer altı su deposu ve fosseptik deposu kurulumu, buna ilave olarak  banyolardan veya tuvaletlerden gelen gri suyun arıtılarak belli alanlarda kullanımını sağlayan paket SFr Su teknoloJileri Yağmur SuYu "YAĞMUR SUYUNUN TOPLANIP DEPOLANMASI VE DEĞERLENDİRİLMESİ HEM ÇEVRE VE SU KAYNAKLARI BAKIMINDAN HEM DE EKONOMİK KAZANIM AÇISINDAN FEVKALADE ETKİN BİR YÖNTEMDİR.”
 
  • SFR olarak sunduğunuz çözümleriniz ve ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Bir gün gibi kısa bir sürede arazinize 50 tonluk bir yer altı su deposu veya Fosseptik deposu gömebileceğinizi, bunun için ne bina içinde ne yer üstünde yer kaybetmeyece-ğinizi, depo üzerini otoparka bile çevirebileceğinizi söyleselerdi inanır mıydınız? Evet bu artık mümkün ve Türkiye’nin bir çok yerinde bu şekilde kullanılmakta. Buna ilave olarak banyolardan veya tuvaletlerden gelen Suyu (gri su) arıtarak tekrar belli yerlerde geri dönüşüm olarak kullanma sağlayan (1 kişiden 1000 kişiye kadar) paket arıtma sistemleri sunmaktayız. Son olarak da size yağmur suyu biriktirme sistemleri sunabiliyoruz. Hayat kaynağımız olan suyun doğru kullanımı kadar doğru depolanması da çok önemli.
 
  • Su, depolara kadar sağlıklı bir şekilde  gelebiliyor mu? Geliyorsa, suların sadece depoya alınarak muhafaza edilmesi yeterli midir? Depodaki suya etki eden faktörler nelerdir?
Hijyenik, gıda şartnamelerine uygun, uzun ömürlü polietilenden mamul depolar sayesinde, içme suyunuzu sorunsuz alarak saklayabilirsiniz. Dışarıdan içeriye, içeriden dışa-rıya sızma tehlikesi yoktur. Depreme dayanıklıdır. Koku yapmaz, yosun tutmaz. Özellikle yer altı suyu depolama ve yağmur suyu toplama önem arz eden konulardan biri.
 
Kontrol Dünyası / Haziran - Temmuz 2016 Röportajı - SFR

Kontrol Dünyası / Haziran - Temmuz 2016 Röportajı,