Yağmur Suyu Filtreleme ve Depolama Sistemi
"Tasarruf yapın, çevreyi koruyun!"

Ülkemizde kişi başına düşen su miktarı 1.500 m³ / yıldır. 20 yıl içinde nüfusumuzun 87 milyona çıkacağı düşünülürse bu rakamın 1.042 m³ / yıl’a düşeceği ve su fakiri ülkeler arasına katılacağımız öngörülmektedir. Suyun bu denli önem arz ettiği günümüzde düşen yağmur sularının sadece%30’unun yer altı sularına katıldığı ve faydalanılamayan yağmur suyu miktarının çok büyük olduğu, son derece çarpıcı bir gerçektir. Su fiyatlarının da suyun önemi doğrultusunda artış gösterdiği düşünülecek olursa, yağmur suyunun toplanıp depolanması ve değerlendirilmesi hem çevre ve su kaynakları bakımından hem de ekonomik kazanım açısından fevkalade etkin yöntemdir.

Yağmur suyu nerelerden ve nasıl toplanır?

Yağmur suyu başta çatılar olmak üzere, otopark gibi açık alanlar, yollar ve bina/duvar çevresindeki drenaj borularından toplanabilir. Toplanan yağmur suyu borularla yağmur suyu filtresine yönlendirilir ve filtrelenen su depoya alınır.

Toplanan yağmur suyu nerelerde kullanılabilir?

Filtre edilmiş yağmur suyu, çamaşır makinesi, WC rezervuarı, temizlik işleri, araç yıkama, bahçe sulama gibi amaçlarla kullanılabilir.

Herhangi bir sorununuz ya da sorunuzda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Bize Ulaşın
Yağmur Suyu Toplama/Kullanma - SFR DIŞ TİCARET A.Ş
SFR DIŞ TİCARET A.Ş 2010 yılında Bursa'da kurulmuştur. Demir Çelik, Nakliye, Su Teknolojileri, Gıda ve Ambalaj sektörlerinde faaliyet gösteren INCOVEST Gurubunun Türkiye’deki kuruluşudur.
yagmur-suyu-toplama-kullanma-